A A A

Pakiet Telekomunikacyjny odrzucony

6 maja 2009, 20:16
I całe szczęście. Z blogu parlamentarzystki UE możemy się dowiedzieć, że kontrowersyjne przepisy, które mogły się przyczynić do znacznych ograniczeń w korzystaniu z globalnej sieci, zostały odrzucone w głosowaniu.
Pakiet Telekomunikacyjny odrzucony

Lidia Geringer de Oedenberg pisze na swoim blogu, że głosowanie zostało zakończone, a nowe przepisy nie wejdą w życie.

O co dokładnie chodzi?
Zgodnie z nową ustawą internet według Pakietu Telekomunikacyjnego miałby zostać podzielony na strefy (pakiety), do których dostęp miałby być ograniczony. O dostępie decydowałby prywatny dostawca usług internetowych lub urzędnik. Dawałoby to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczenie użytkownikom (klientom) dostępu do części zasobów światowej sieci. Przykładowo: "w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do ograniczonej liczby witryn, a do innych już nie" – czytamy na http://stopcenzurze.wikidot.com. Wiadomo było, że po przyjęciu przepisu z pewnością zablokowano by dostęp do sieci P2P. Oficjalnego komunikatu w sprawie głosowania jeszcze nie ma.

Źródło: Lidia Geringer de Oedenberg


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto