A A A

Pakistan blokuje TikToka

12 października 2020, 07:30
Pakistański regulator telekomunikacyjny zakazał korzystania z aplikacji firmy ByteDance.
Pakistan blokuje TikToka

Tinder, Grindr, TikTok

Przedstawiciele pakistańskiego urzędu zajmującego się nadzorowaniem rynku usług telekomunikacyjnych – Pakistan Telecommunication Authority (PTA) – podjęli decyzję o zakazaniu korzystania w kraju z aplikacji TikTok. Powodem jest pozostawienie w serwisie „niemoralnych" i „nieprzyzwoitych" treści, których usunięcia żądał PTA.

 

Blisko pierwszej dziesiątki

Według firmy analitycznej Sensor Tower w liczącym nieco ponad 200 milionów mieszkańców Pakistanie aplikacja TikTok została zainstalowana przez 43 miliony użytkowników, Sprawia to, że Islamska Republika Pakistanu zajmuje 12. miejsce pod względem liczby osób korzystających z TikToka (na całym świecie aplikacja została zainstalowana 2,2 miliarda razy).

Specjaliści PTA poinformowali, że w pierwszej połowie br. poprosili firmę Byte Dance o ograniczenie rozpowszechniania treści dostarczanych przez 40 kont działających na platformie TikTok. Chińskie przedsiębiorstwo spełniło prośbę tylko w przypadku dwóch użytkowników wskazanych przez przedstawicieli pakistańskiego reegulatora. Oprogramowanie podzieliło w rezultacie los aplikacji randkowych Tinder oraz Grindr. Przed miesiącem zakazano ich używać w Pakistanie z tych samych powodów, z których zablokowano obecnie TikToka.

Decyję o zablokowaniu TikToka podjęły kilka miesięcy temu także Indie, skonfliktowane zarówmo z Chinami, jak i rządem w Islamabadzie,

fot. TikTok, Tinder, Grindr, PTA


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto