A A A

Pamięć USB, która zniszczy nasz komputer

14 marca 2015, 14:00
Serwis Techcrunch opisał przypadek niebezpiecznej pamięci USB, która może całkowicie zniszczyć nasz komputer.
Pamięć USB, która zniszczy nasz komputer

Wirus, który ukrył się między plikami w naszej przenośnej pamięci USB to nic nowego - z tym zagrożeniem musimy liczyć się od lat. Serwis Techcrunch opisuje coś o wiele bardziej groźnego - pamięć USB, która może zupełnie zniszczyć nasz komputer.

Jak to możliwe? Gadżet jest genialny w swojej prostocie. Z zewnątrz wygląd jak typowa przenośna pamięć USB - nic go nie wyróżnia. W środku znajdziemy jednak kondensator, który gromadzi mały ładunek elektryczny. Potem fałszywy pendrive "przesyła" wspomniany ładunek do komputera. Co to oznacza? W wielu przypadkach nie dojdzie do tragedii, jednak niektóre komputery (wszystko zależy od architektury portów USB, procesora, płyty etc.) przestaną działać.

Czy taki pendrive jest powszechnie dostępny? Nie oficjalnie. To projekt jednego z internautów - dokładny opis tego gadżetu można znaleźć tutaj. Łatwo sobie wyobrazić, że ktoś wykorzysta tę metodę, przygotuje stosowne pendrive'y i zacznie je sprzedawać.

Morał z całej historii jest prosty - nie należy wkładać do portów USB podejrzanych pendrive'ów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Rincewind
Rincewind
14 marca 2015, 19:35
Dawidzie, nie rozumiesz że niektórzy ludzie - zdolni ludzie - robią takie rzeczy by udowodnić, że jest to możliwe? Do tego ja widzę parę innych zastosowań.
avatar
~Anonim
14 marca 2015, 14:21
Witam! Tak się zastanawiam, po co komu taki pendrive? :oczy: Chyba tylko po to, żeby się na kimś zemścić. Np. dziewczyna Cię zdradza, to Ty w odwecie wkładasz do portu USB jej komputera tzw. "pendrive zagłady" - i... Po ptokach. Innego, racjonalnego wyjaśnienia sensu posiadania takiej rzeczy nie widzę.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto