A A A

Pamięć flash jako dysk twardy

11 grudnia 2007, 14:59
Pamięć flash jako dysk twardy

Na przyszły rok Toshiba zapowiedziała produkcję dysków twardych w całości opartych na technologii flash. Nośniki, w których zamiast talerzy magnetycznych użyta zostanie pamięć NAND flash, mają być początkowo montowane tylko w laptopach i dostępne będą w pojemnościach 32 GB, 64 GB i 128 GB – standard SATA. Zapowiadane prędkości odczytu i zapisu to odpowiednio 100 i 400 MB na sekundę. Trwałość urządzenia przewidywana jest na milion godzin pracy.

Zdaniem specjalistów z Thoshiby nowa technologia przyspieszy rozruch komputera i zmniejszy zapotrzebowanie na energię dysku twardego. Zastosowanie dysków flash było dotychczas nieopłacalne ze względu na wysokie koszty produkcji nośników o dużej pojemności. Ma się to zmienić dzięki rozpoczęciu produkcji takich urządzeń na masową skalę.

Źródło: DailyTech


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
tomcio017
opera
11 grudnia 2007, 20:06
Pamięć flash jako dysk twardy
Dobry pomysł Tylko szkoda ze na laptopach narazie
zgłoś do moderacji »
avatar
kowalbloki
opera
11 grudnia 2007, 18:01
Pamięć flash jako dysk twardy
Zobaczymy narazie tylko w laptopach... szkoda że nie na komputery stacionarne...
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto