A A A

Pamięć typu Dual USB od SanDisk

12 lutego 2014, 14:00
SanDisk wprowadza swoją pierwszą pamięć typu Dual USB, przeznaczona do przenoszenia i archiwizowania treści z urządzeń mobilnych i komputerów.
Pamięć typu Dual USB od SanDisk

Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android, którzy pragną w prosty sposób przenosić zdjęcia, filmy oraz inne treści z urządzeń mobilnych. Pamięć znajdzie zastosowanie przy przechowywaniu i archiwizacji plików, zwiększaniu dostępnej pojemności w urządzeniach mobilnych oraz zwyczajnym przenoszeniu multimediów między smartfonami, tabletami i komputerami.

Pamięć SanDisk Ultra Dual USB umożliwia łatwe kopiowanie i przenoszenie nagrań ze smartfonów i tabletów z systemem Android i portem micro-USB, jak również z komputerów z portem USB. Inne rozwiązania do przesyłania plików z urządzenia mobilnego do komputera wymagają podłączania przewodów, korzystania ze specjalnych programów lub konfigurowania łączności bezprzewodowej; w przypadku pamięci SanDisk Ultra Dual USB podłączenie każdego urządzenia zgodnego z USB OTG (on-the-go) umożliwia wykorzystanie nawet 64 GB pojemności, tak jak w urządzeniach „plug and play". Ważną zaletę stanowi możliwość zabezpieczenia obu złączy USB wysuwanymi osłonami, a nie, jak w wielu innych urządzeniach, łatwymi do zgubienia, oddzielnymi nasadkami.

Aby dodatkowo ułatwić zarządzanie danymi, firma SanDisk udostępnia aplikację SanDisk Memory Zone, którą można pobrać z serwisu Google Play. Pozwala ona lepiej wykorzystywać wewnętrzną i zewnętrzną pamięć telefonu, wyświetlać, kopiować i archiwizować pliki oraz w prosty sposób zwalniać pamięć w używanych urządzeniach mobilnych.

Pamięci SanDisk Ultra Dual USB będą dostępny w Polsce od 12 lutego w cenach:

Ultra Dual USB Drive 16GB - 69.99

Ultra Dual USB Drive 32GB - 119.99

Ultra Dual USB Drive 64GB - 189.99

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
bastriks
12 lutego 2014, 22:45
Ja mając Note (N7000) kupiłem sobie dosłownie za grosze adapter micro USB z gniazdem USB. Mogę więc podpiąć każdy pendrive, i zasada jest identyczna. Fajny pomysł dla tych użytkowników, którzy nie mają takiej opcji, lub nie chcą nosić ze sobą adaptera, lecz cena jest zbyt wysoka.
ptrick
ptrick
12 lutego 2014, 17:42
Bo tak sobie producent zażyczył.
avatar
~Anonim
12 lutego 2014, 16:14
Witam! Wszystko ładnie - pięknie, ale... Dlaczego owy wynalazek jest dostępny w wersji tylko na "Androida", a na "Windows" już nie?:oczy: Przecież jest coraz więcej tabletów/smartfonów z "Windows".
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto