A A A

Pamięci Kingston DataTraveler 4000G2 oraz DataTraveler Vault Privacy 3.0

15 kwietnia 2016, 07:20
Firma Kingston Digital zaprezentowała dwa nowe modele szyfrowanych pamięci flash USB, współpracujące z systemem zarządzania SafeConsole, DataTraveler 4000G2 z systemem zarządzania (DT4000G2DM) oraz DataTraveler Vault Privacy 3.0 z systemem (DTVP30DM).
Pamięci Kingston DataTraveler 4000G2 oraz DataTraveler Vault Privacy 3.0

Nowe pamięci Kingston oferują 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz posiadają certyfikat FIPS (DT4000G2DM jest zgodny ze standardem FIPS 140-2 Level 3, a DTVP30DM posiada certyfikat FIPS 197), co zapewnia maksymalną ochronę danych firmowych oraz prywatnych. Ponadto, SafeConsole to jedyna platforma do administrowania bezpiecznymi dyskami USB z możliwością zarządzania hasłami, zarówno lokalnie, jak i zdalnie. System SafeConsole pozwala zdalnie resetować hasła, aktywować audyt zgodności, geolokalizację oraz geofencing w celu zapewnienia zgodności transgranicznej, automatyczną inwentaryzację i zdalną dezaktywację urządzenia w przypadku jego zgubienia.

Organizacje powinny opracować praktyki mające na celu ochronę danych poza zaporami firmy ze względu na coraz powszechniejsze wycieki danych oraz wdrażanie polityk regulacyjnych przez regionalne instytucje. Unia Europejska niebawem wprowadzi Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, które przewiduje znaczne kary w przypadku niezastosowania się do konieczności wzmocnienia infrastruktury cyfrowej. Częścią organizacyjnej polityki powinno stać się zdalne administrowanie pamięciami w sieci, które pozwala na dokładniejsze kontrolowanie przepływu danych z oraz do firmy.

Pamięci Kingston DT4000G2DM oraz DTVP30DM dostępne będą w pojemnościach 4GB, 8GB, 16GB, 32GB oraz 64GB. Wraz z pamięcią USB otrzymujemy pięcioletnią gwarancję oraz bezpłatną pomoc techniczną.


Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto