A A A

Pamięci masowe LaCie w ofercie Alstor

4 czerwca 2014, 13:30
Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z LaCie – producentem wysokiej klasy pamięci masowych. W ofercie dystrybutora znalazły się między innymi rozwiązania wykorzystujące technologię Thunderbolt oraz systemy RAID z interfejsem USB 3.0.
Pamięci masowe LaCie w ofercie Alstor

Produkty LaCie łączą unikalny design z wydajnością. Stąd ich niezwykła popularność wśród użytkowników, wykorzystujących je w wymagających zastosowaniach, takich jak grafika, fotografia czy edycja wideo. LaCie od lat związane było z wieloma słynnymi projektantami, m.in. z Ziba Design, Porsche Design GmbH, Karimem Rashidem, Ora-Ito, Philippe Starckiem czy Neilem Poultonem, autorem obsypanej nagrodami serii bullet-proof d2.

W Alstor dostępna będzie cała oferta LaCie w tym „gorące nowości" ze złączem Thunderbolt 2. Wśród nich zaprezentowany niedawno system Little Big Disk Thunderbolt 2. Urządzenie w ciekawej, kompaktowej obudowie mieści dwa dyski SSD na złączu PCIe, które zestawione w RAID zapewniają przepustowość 1 375MB/s. Tym samym jest to obecnie najszybsze przenośne urządzenie pamięci masowej na rynku.

Kolejnym z produktów LaCie, które wzbogaciły ofertę Alstor jest najnowszy model z rodziny 5big. Dzięki technologii Thunderbolt 2 jest prawie 2 razy szybszy od swojego poprzednika - oferując niezwykłą prędkość 1050 MB/s. Dzięki zastosowaniu nowych 6TB dysków Seagate, zwiększono o 20% pojemność. Jest to obecnie najbardziej kompaktowe 30TB urządzenie dostępne na rynku. Z pewnością jego zalety docenią profesjonaliści z dziedziny wideo - nowy 5big umożliwia płynną pracę z materiałami 4K. Co więcej, podłączając równolegle trzy systemy LaCie 5big do nowego Mac Pro można uzyskać pojemność 90 TB i transfer sięgający 3000 MB/s, co zapewnia przepustowość pozwalającą na przetwarzanie jednocześnie kilku ścieżek wideo w naturalnej rozdzielczości 4K. Montażyści wideo pracujący z programami Apple Final Cut Pro czy Adobe Premiere otrzymują maksymalną jakość i podgląd edytowanych materiałów 4K w czasie rzeczywistym.

Pełna oferta produktów LaCie dostępna jest już w Alstor.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto