A A A

Panasonic Toughpad - wytrzymały tablet z Androidem

10 listopada 2011, 08:48
Panasonic Toughpad - wytrzymały tablet z Androidem

Panasonic wprowadza nowy tablet działający w oparciu o system Android 3.2. Toughpad, bo tak będzie się nazywać, ma się charakteryzować wysoką wytrzymałością.

Tablet ma zapewniać wysokie bezpieczeństwo użytkowania, charakterystyczne dla wszystkich produktów z linii Toughbook. Jak twierdzi producent - urządzenie wytrzyma upadek z wysokości do 120 cm, poradzi sobie również z pyłem i zalaniem cieczami. Nie straszne będą mu również mrozy czy upały, ponieważ zachowuje sprawność funkcjonowania w zakresie temperatur od -10 do 50 stopni Celsjusza.

Toughbook z Androidem na pokładzie ma zagwarantować również wysokie bezpieczeństwo danych. Będzie za to odpowiedzialny jeden z dwóch rdzeni 1,2 GHz procesora, który wydajnie obsługuje szyfrowanie danych, uwierzytelnione uruchamianie oraz inne procesy bezpieczeństwa. Zastosowanie technologii badania nacisku, kierunku i prędkości pisania ma zwiększyć wiarygodności autoryzacji podpisów składanych na wyświetlaczu.

Nowy Toughbook obsługuje połączenia Bluetooth oraz WiFi, posiada wbudowany moduł GPS. Tablet będzie dostępny również w wersji obsługującej połączenia z siecią 3G. Na długą pracę poza biurem pozwoli bateria, która może działać nawet do 10 godzin.

Toughpad będzie dostępny w Polsce na wiosnę 2012 r. w cenie 4500 PLN netto w wersji standardowej i 5500 PLN netto w wersji 3G.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto