A A A

Panasonic osiągnął 45 nanometrów

15 października 2007, 12:35
Panasonic osiągnął 45 nanometrów

Panasonic ogłosił rozpoczęcie produkcji procesorów w technologii 45 nanometrów. Tym samym wyprzedził takich gigantów współczesnej nanoelektroniki, jak AMD i Intel.
Japoński potentat na rynku urządzeń AGD i RTV będzie produkował w nowej technologii chip Unipher przeznaczony do urządzeń przetwarzających sygnał High Definition. W pierwszej kolejności trafi do nagrywarek Blu-ray z serii Diga. Następnie znajdzie zastosowanie także w innych urządzeniach wideo, np. cyfrowych kamerach HD.

Unipher składa się z 250 milionów tranzystorów. Może jednocześnie przetwarzać dwa sygnały wideo o rozdzielczości 1080p kodowane w formacie MPEG-4 AVC/H.264. Pierwsze urządzenia z nowym chipem trafią na rynek jeszcze w listopadzie.

Źródło: X-Bit Labs


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto