A A A

Panasonic: włamano się do naszej sieci

30 listopada 2021, 12:00
Nieznani cyberprzestępcy mieli wgląd w dane zgromadzone na serwerach koncernu.
Panasonic: włamano się do naszej sieci

Czarna seria włamań

„Panasonic Corporation potwierdza, że 11 listopada 2021 r. nielegalnie uzyskano dostęp do jej sieci" – poinformowała firma w komunikacie prasowym.

W wyniku wewnętrznego dochodzenia ustalono, że podczas włamania przestępcy mogli przeglądać część danych na serwerze plików.

Incydent został zgłoszony władzom, a Panasonic współpracuje obecnie ze specjalistyczną firmą zewnętrzną w celu zbadania szczegółów włamania i ustalenia, czy doszło do naruszenia danych osobowych klientów i wycieku poufnych informacji związanych z infrastrukturą społecznościową.

Japońskie serwisy Mainichi i NHK poinformowały, że hakerzy mieli wgląd w dane na serwerach Panasonica między czerwcem a listopadem. Uzyskali wówczas poufne informacje o klientach i pracownikach przedsiębiorstwa.

Jest to kolejne w ostatnich latach włamanie do dużej japońskiej firmy. Wcześniej ofiarami przestępców padały Kawasaki, NEC, Mitsubishi Electric, Kobe Steel i Pasco.

fot. Pexels – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto