A A A

Panasonic wprowadza na rynek łatwy w obsłudze telefon komórkowy

22 listopada 2011, 09:33
Panasonic wprowadza na rynek łatwy w obsłudze telefon komórkowy

Firma Panasonic wprowadza na rynek w Polsce model KX-TU301 — nowy, dwupasmowy (900/1800 MHz) telefon GSM. Telefon ten został stworzony z myślą o starszych użytkownikach.

Telefon KX-TU301 został wyposażony w podświetlaną klawiaturę, mającą ułatwić jego obsługę w zaciemnionych pomieszczeniach. Wszystkie przyciski są duże i wystają ponad obudowę, co ma poprawić funkcjonalność urządzenia szczególnie w przypadku osób słabiej widzących. Klawisze przycisku nawigacyjnego działające w czterech kierunkach (w górę, w dół, w lewo i w prawo) zmniejszają liczbę czynności wymaganych do wykonania każdej operacji. Wszystkie główne funkcje, na przykład regulację głośności, tryb głośnomówiący czy latarkę LED, można obsługiwać osobnymi przyciskami, dzięki którym obsługa telefonu staje się bardziej intuicyjna.

Telefon Panasonic KX-TU301 posiada kolorowy wyświetlacz TFT o wysokim kontraście, na którym każdy znak jest wyraźny i widoczny zarówno w jasnym, jak i w ciemnym otoczeniu. Wszystkie czcionki są białe i wyświetlane na czarnym tle, co znacząco zwiększa ich kontrast i czytelność.

Podczas wybierania numerów nietrudno się pomylić, dlatego firma Panasonic opracowała funkcję potwierdzania głosowego. Po jej włączeniu wbudowany głos odczytuje i potwierdza wybierane numery, dzięki czemu można natychmiast sprawdzić poprawność wprowadzonego numeru i zminimalizować ryzyko pomyłek. Nowy telefon firmy Panasonic ma też wbudowany głośnik, za pomocą którego można rozmawiać w każdym pomieszczeniu i sytuacji, bez konieczności trzymania telefonu przy uchu. Funkcja ta umożliwia prowadzenie długich rozmów, także w ruchu lub podczas wykonywania innych czynności.

Dzięki zastosowaniu czerwonego przycisku z tyłu telefonu, użytkownicy mogą jednym jego naciśnięciem nawiązać połączenia z pięcioma ustawionymi wcześniej numerami oraz wysłać na nie wiadomości SMS. Połączenia są nawiązywane aż do chwili odebrania rozmowy przez jednego z wybranych odbiorców.

Jak twierdzi producent -Panasonic KX-TU301 docenią szczególnie te osoby, które używają aparatów słuchowych. Funkcja eliminacji zakłóceń zapewnia wyraźną transmisję dźwięku bezpośrednio do takiego urządzenia. Dzięki temu rozmowa jest wyraźna i w pełni zrozumiała. System dźwięku wysokiej jakości zawiera korektor wzmacniający wysokie tony, które trudniej jest usłyszeć starszym osobom oraz użytkownikom aparatów słuchowych.

Zgodnie z ekologicznym podejściem i strategią firmy Panasonic telefon KX-TU301 nie zawiera ołowiu ani innych pierwiastków i substancji szkodliwych dla środowiska.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto