A A A

Panasonic zaprezentował bezlusterkowca DC-S5

3 września 2020, 19:50
Firma powiększa swoją ofertę aparatów fotograficznych.
Panasonic zaprezentował bezlusterkowca DC-S5

Lumix DC-S5 to sprzęt, który powinien zadowolić profesjonalistów.

Nowy aparat firmy Panasonic to bezlusterkowiec z pełnoklatkowym przetwornikiem. Urządzenie zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 24,2 Mpix i umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 4 K oraz 60 klatkach.

 

Składanie zdjęć

Dzięki zaimplementowanym algorytmom sztucznej inteligencji, istnieje możliwość zapisania fotografii w rozdzielczości nawet 96 Mpix, poprzez nałożenie na siebie do 8 wykonanych w serii zdjęć. Funkcja ta przyda się również do tworzenia filmików w slow mode.

Firma zaimplementowała ponadto 5-osiowy stabilizator obrazu oraz 2-osiowy stabilizator optyczny. Dodatkową, 5-osiową stabilizację zapewnia natomiast dedykowany obiektyw. Technologia ta pozwala zredukować czas wyostrzenia obrazu do zaledwie 0,08 sekundy, a nawet dopasować ją do najważniejszych punktów kadru takich jak twarz czy sylwetka. Na stabilizację pozytywnie powinna wpłynąć również niewielka masa urządzenia, wynosząca zaledwie 714 gram.

Zdjęcia podejrzymy na 3-calowym ekranie LCD o proporcjach 3:2, a dane zapiszemy karcie SD. Aparat wyposażono w dwa takie sloty oraz w moduł Bluetooth. Sprzęt trafi do sprzedaży już we wrześniu br. Możliwy będzie zakup zarówno samego body (w cenie ok. 7500 zł) lub wersji z obiektywem 20 - 60 mm F3.5-5.6 w zestawie za 8600 zł.

fot. Panasonic


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto