A A A

Papier toaletowy do... smartfonu

23 grudnia 2016, 14:30
"Czego to nie wymyślą Japończycy" - zwykło się mawiać. Nie przez przypadek, szczególnie jeśli właśnie na lotnisku w Tokio pojawił się papier toaletowy dla smartfonów.
Papier toaletowy do... smartfonu

Lotnisko Narita to jedno z największych lotnisk w Japonii. Właśnie tam, od niedawna w toaletach pojawiła się tajemnicza, dodatkowa rolka papieru, o nieco mniejszych rozmiarach. Do czego służy? Według inicjatorów akcji ma kilka konkretnych zastosowań.

Po pierwsze, można za jej pomocą wytrzeć ekran i tym samym zmniejszyć ilość bakterii, które się na nim znajdują. Po drugie, na papierze są wydrukowane się informacje, mogące przydać się podróżnym korzystającym z lotniska. Mowa o haśle do sieci WiFi i adresie do pobrania aplikacji z cyfrowym przewodnikiem po całym porcie lotniczym.

Papier ma jeszcze jedną funkcję - dla fundatora najważniejszą. Chodzi o reklamę operatora sieci komórkowej NTT docomo, który w ten sposób skutecznie przykuł uwagę szerokiego grona odbiorców.

 


PC Format
Tagi: smartfony
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto