A A A

Parlament UK chce zwiększyć swoje zdolności cybernetyczne

1 października 2019, 10:30
W planach parlamentu jest przeprowadzenie programu dotyczącego cyberbezpieczeństwa. Obejmuje on między innymi wykształcenie odpowiednich kompetencji personelu pracującego w przestrzeni cyfrowej.
Parlament UK chce zwiększyć swoje zdolności cybernetyczne

Parlament Zjednoczonego Królestwa (UK) planuje wdrożenie dwuletniego programu na rzecz zwiększenia zdolności cybernetycznych (Cyber Capability Change). Ma on objąć trzy główne obszary związane z bezpieczeństwem:

  • „zmiany behawioralne i kulturowe w celu utrzymania zdolności cybernetycznych parlamentu";
  • sprawdzenie docelowego modelu operacyjnego służącego utrzymaniu cyberzdolności;
  • opracowanie strategii zarządzania pracownikami w taki sposób, by wykształcić i utrzymać personel zdolny do pracy w cyberprzestrzeni.

Obecnie parlament UK szuka dostawcy usług doradczych specjalizujących się w zagadnieniach zdolności cybernetycznych. W tym celu udostępnił kwestionariusz (otwarty do 14.10 br.), którego celem jest nawiązanie współpracy z potencjalnymi dostawcami jeszcze przed rozpoczęciem procedury przetargowej w ramach programu zwiększania cyberbezpieczeństwa. Przekazana przez nich wiedza pomoże doprecyzować wymagania wobec przyszłych wykonawców.

Jak czytamy w komunikacie parlamentu: „Spodziewamy się, że program zmiany zdolności cybernetycznych wprowadzimy w ciągu najbliższych 24 miesięcy, stosując podejście etapowe, aby zapewnić maksymalne korzyści naszym interesariuszom".

 

fot. skeeze - Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto