A A A

Parler wciąż pozostaje offline

22 stycznia 2021, 10:10
Serwis spotkał się z odmową wydania nakazu tymczasowego przywrócenia do sieci.
Parler wciąż pozostaje offline

Szukanie hostingu

Barbara Rothstein, sędzia okręgowy z Seattle, odmówiła wydania nakazu tymczasowego przywrócenia usług AWS (Amazon Web Services), świadczonych przez Amazona sieci społecznościowej Parler.

 

Bez zasięgu

Zdaniem Rothstein przedstawiciele Parlera dostarczyli zbyt słabe dowody na to, że Amazon wypowiadając umowę dotyczącą hostingu naruszył obowiązujące przepisy antymonopolowe oraz że termin wypowiedzenia był zbyt krótki. Serwis utrzymywał, że Amazon działa w ten sposób na rzecz Twittera, który również korzysta z AWS.

Sędzia podkreśliła też, że Parler nie zaprzeczył, że jego użytkownicy publikowali brutalne materiały, związane m.in. z atakiem na Kapitol. Prawnicy Amazona informowali, że Parler zlekceważył kolejne ostrzeżenia o groźbach kierowanych przez jego użytkowników pod adresem oponentów politycznych, a także nie zastosował się do żądań moderowania brutalnych treści.

„Zarzuty Parlera (...) są zarówno niedokładne, jak i niepotwierdzone, a także podważane przez dowody przedstawione przez Amazona" – napisała Rothstein w nakazie.

Sprawa nie jest jeszcze zakończona, ale wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że Parler będzie musiał znaleźć innego dostawcę hostingu. Większa część treści użytkowników została zarchiwizowana przez serwis. Jego strona główna działa, ale sama sieć pozostaje offline.

fot. Parler


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Koniec z trollami w Australii?
28 listopada 2021
Serwisy społecznościowe będą pociągane do odpowiedzialności za publikowane w nich szkodliwe komentarze.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto