A A A

Parler wraca do sieci

16 lutego 2021, 09:50
Operator sieci społecznościowej rozpowszechnia własną aplikację poza oficjalną platformą Google Play.
Parler wraca do sieci

Na własną rękę

Przedstawiciele serwisu Parler poinformowali, że wznawiają działalność online i nie będą już musieli polegać na usługach Amazona ani Google'a.

 

Poza obiegiem

Po styczniowych zamieszkach na amerykańskim Kapitolu aplikacja Parlera została usunięta z platform App Store i Google Play, zaś Amazon zerwał z serwisem umowę dotyczącą świadczenia usług hostingowych. Użytkowników sieci oskarżano o relacjonowanie rozruchów oraz nawoływanie do przemocy.

W poniedziałek, 15 lutego, Mark Meckler, tymczasowy dyrektor generalny Parlera, oświadczył: „Kiedy w styczniu Parler został usunięty z sieci przez tych, którzy pragną uciszyć dziesiątki milionów Amerykanów, nasz zespół zebrał się, aby dotrzymać obietnicy złożonej społeczności, że wrócimy silniejsi niż kiedykolwiek".

Serwis znalazł nowego dostawcę usług hostingowych – jest nią firma SkySilk. Aplikacja Parlera wciąż jest niedostępna w sklepach Google'a i Apple'a. Opracowano jednak jej wersję na Androida; program można zainstalować po zaakceptowaniu pliku APK pochodzącego od niezweryfikowanego dostawcy.

fot. Parler


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
DNA jako nośnik danych
6 grudnia 2021
Badacze twierdzą, że poczynili duże postępy w pracach nad przechowywaniem danych za pomocą kodu genetycznego.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto