A A A

Parrot Pot - inteligentna doniczka

15 października 2016, 14:00
Parrot Pot to inteligentna doniczka, która automatycznie podleje kwiaty, a równocześnie zmierzy i przeanalizuje kluczowe czynniki dla wzrostu rośliny.
Parrot Pot - inteligentna doniczka

Parrot Pot jest inteligentną doniczką do użycia zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz, zaprojektowaną do pracy nawet w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych (deszcz, upał, zimno: od -5 stopni do + 55 stopni Celsjusza). Doniczka jest wyposażona w 2,2-litrowy zbiornik wody i system nawadniania, który został rozmieszczony w czterech różnych punktach dla kompleksowego nawadniania rośliny. Dzięki aplikacji Parrot Flower Power, możemy wybrać tryb nawadniania najbardziej odpowiedni dla naszejrośliny.

Dzięki czterem wbudowanym czujnikom, Parrot Pot w czasie rzeczywistym i z wyjątkową precyzją mierzy dane niezbędne do utrzymania danej rośliny w dobrej kondycji. Są to:

- nawilżenie gleby

- ilość nawozu

- temperatura otoczenia

- intensywność światła

Dane te, co 15 minut są zapisywane i co dwie godziny wysyłane do Parrot Cloud, gdzie są poddawane analizie za pomocą algorytmów. Porady i ostrzeżenia dotyczące rośliny otrzymujemy za pomocą aplikacji Parrot Flower Power, która pozwoli utrzymać roślinę w dobrej kondycji, szczególnie, gdy potrzebuje ona natychmiastowej uwagi. Doniczka Parrot Pot podpowie, kiedy dodać nawóz lub przenieść roślinę do pomieszczenia z optymalnym oświetleniem.

Wybrane funkcje Parrot Pot

Perfect Drop:

Parrot Pot automatycznie podlewa roślinę i dostosowuje się do jej potrzeb. Już po kilku cyklach doniczka Parrot Pot „rozumie" potrzeby danej rośliny i dostarczy odpowiednią ilość wody we właściwym czasie.

Plant Sitter:

Parrot Pot reguluje pobór wody tak, aby zapewnić roślinie do jednego miesiąca nawodnienia bez nadzoru czy dodatkowych działań z naszej strony. System nawadniania dostosuje się tak, aby utrzymać roślinę w dobrej kondycji, kiedy jesteśmy daleko.

Manualne sterowanie:

Jednym kliknięciem w aplikacji Parrot Flower Power możemy zdecydować o tym, kiedy rozpocząć podlewanie. Doniczka Parrot Pot miga na zielono, kiedy zbiornik na wodę jest pusty.

Warto wiedzieć: gdy doniczka Parrot Pot jest niepodłączona do aplikacji Parrot Flower Power, samoistnie nawadnia roślinę stosując średnie parametry nawadniania, odpowiednie dla większości roślin.

Doniczka trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 149 €.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto