A A A

Patch do iPhone’a 6 spowalnia jego działanie

16 stycznia 2018, 15:30
Użytkownicy iPhone'a 6 nie mają powodów do zadowolenia. Nie dość, że Apple przyznało się, że celowo spowalnia starsze urządzenia, to ostatnia aktualizacja sprawiła, że są one o dodatkowe 40 procent mniej wydajne.
Patch do iPhone’a 6 spowalnia jego działanie

Wszystkiemu winna łatka naprawiającą lukę Spectre.

Jak odkrył holenderski przedsiębiorca Melvin Mughal, po zaktualizowaniu systemu iOS do wersji 11.2.2, wyniki w benchmarku Geekbench były o 40 procent niższe niż przed zainstalowaniem uaktualnienia. Co gorsza, bardzo możliwe, że właściciele smartfonów (nie tylko iPhone'a 6) będą musieli przywyknąć do takiego spadku mocy.

Spadek wydajności jest nieuchronny, jeśli producent chce programowo zapobiec ewentualnemu wykorzystaniu Spectre. Luka opiera się bowiem na zarządzaniu pamięcią wewnętrzną procesora.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto