A A A

PayPal trafia na smartfony - wiele ciekawych funkcji

16 lutego 2011, 12:49
PayPal trafia na smartfony - wiele ciekawych funkcji

Użytkownicy urządzeń iPhone, iPad oraz telefonów z systemem Android mogą już korzystać z mobilnej aplikacji PayPal. Umożliwia ona wysyłanie i odbieranie pieniędzy w szybki i bezpieczny sposób. Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej, można ją bezpłatnie pobrać wprost na telefon.

Funkcja PayPal Bump (dosłownie: zderz się) umożliwia błyskawiczne przesyłanie pieniędzy między użytkownikami systemu PayPal. Wystarczy określić w telefonie odpowiednią kwotę, po czym lekko stuknąć się telefonami z odbiorcą. System automatycznie przeleje pieniądze na konto PayPal odbiorcy. PayPal Bump pozwala indywidualnym użytkownikom na dokonywanie bezpłatnych przelewów z salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z każdego polskiego banku. Istnieje też możliwość wykorzystania jako źródła płatności karty kredytowej.

PayPal oferuje też mobilną wersję strony płatności dla sklepów internetowych. Kiedy robimy zakupy za pomocą smartfona w niektórych sklepach internetowych, to po wybraniu opcji płatności PayPal zostajemy przekierowani na stronę realizacji transakcji dostosowaną do urządzeń mobilnych. Następnie musimy tylko potwierdzić płatność — w zaledwie dwóch krokach.

PayPal pozostaje najchętniej wybieraną formą płatności za pośrednictwem telefonów komórkowych. Z płatności mobilnych PayPal korzysta już 5 milionów użytkowników, którzy w ubiegłym roku wydali w internetowych serwisach handlowych 750 milionów USD. W bieżącym roku firma PayPal spodziewa się podwoić swoje łączne obroty do około 1,5 mld USD. Dla porównania, w 2008 roku obroty mobilnego sektora usług PayPal wyniosły 25 milionów USD, by w 2009 roku wzrosnąć do 141 milionów USD.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto