A A A

PayPal umożliwia płacenie kryptowalutami

31 marca 2021, 12:30
Kolejna firma wchodzi na rynek kryptowalut, na razie tylko w USA.
PayPal umożliwia płacenie kryptowalutami

Nowa metoda płatności

Właściciele systemu płatniczego PayPal ogłosili właśnie uruchomienie w swojej aplikacji portfela kryptowalutowego. Na razie będzie dostępny tylko dla osób mieszkających w USA, ale z biegiem czasu pojawi się też w innych państwach. To kolejna popularna platforma po Revolucie, która zdecydowała się na taki ruch.

 

Przepuszczone przez kantor

Oferta PayPala jest na razie dość ograniczona. Platforma umożliwia płacenie za pośrednictwem Bitcoina, Bitcoina Cash, Litecoina oraz Ethernum. Tak naprawdę transakcja nie jest wykonywana bezpośrednio w danej kryptowalucie. Przelewane przez nas cyfrowe aktywa są przed trafieniem do klienta wymieniane na dolary.

W praktyce operacja wygląda więc tak, że klient posiadający kryptowalutę przekazuje ją firmie PayPal, a operator przelewa drugiej stronie równowartość np. w dolarach. To dla platformy pewne ryzyko (jeżeli kurs spadnie), ale przy okazji też metoda skupowania cyfrowych aktywów na własny użytek. Bitcoina można będzie też odkupić od firmy z poziomu aplikacji. Nowa metoda płatności może opłacać się też ze względu na brak dodatkowej prowizji.

fot. PayPal


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto