A A A

PayPal zbada, jak finansowani są ekstremiści

27 lipca 2021, 13:30
Firma nawiąże współpracę z organizacją Anti-Defamation League.
PayPal zbada, jak finansowani są ekstremiści

Przeciw skrajnościom

PayPal we współpracy z organizacją non-profit Anti-Defamation League (ADL) zamierza sprawdzić, jak finansowane są skrajnie prawicowe grupy. W tym celu będą śledzone i analizowane transfery pieniędzy, które maja związek z ekstremistami. Celem inicjatywy jest również zidentyfikowanie społeczności i osób, które otrzymują korzyści finansowe z szerzenia dyskryminacji, rasizmu, antysemityzmu czy ksenofobii.

To nie pierwsza akcja PayPala wymierzona w szerzące nienawiść grupy i działaczy. W 2020 r. firma wraz z naukowcami i kryminologami rozpoczęła analizę systemów finansowych umożliwiających nielegalny handel bronią palną, oraz (wspólnie z organizacją Polaris) zwalczała handel ludźmi.

 

Działanie z poczuciem misji

Wiceprezes wykonawczy PayPala, Aaron Karczmer, wyjaśnia, że działania firmy powodowane są silnym poczuciem misji. Według słów Karczmera, PayPal „ma nadzieję przyczynić się do zwalczania nienawiści i ekstremizmu, które zdają się wzrastać na całym świecie". Karczmer w wywiadzie podkreślił również osobistą motywację do walki z nienawiścią, zaznaczając, że jest synem osoby ocalałej z Holokaustu i z tego powodu „zbyt dobrze zna prawdziwy wpływ grup ekstremistycznych i szerzących nienawiść na świat".

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: PayPal
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto