A A A

Październikowy raport wirusowy

4 listopada 2008, 11:40
Październikowy raport wirusowy

W najnowszym raporcie poświęconym internetowym zagrożeniom specjaliści z firmy ESET ostrzegają przed próbami ataku ukrytymi za komunikatami o konieczności ściągnięcia kodeków audio. Hakerzy wykorzystują w tym ataku trojan WMA/TrojanDownloader.GetCodec.Gen, który konwertuje wszystkie pliki audio do formatu WMA. Przy próbie ich odsłuchania pojawia się komunikat o brakującym kodeku, bez którego plik nie może zostać odtworzony. Link zawarty w komunikacie zamiast do kodeka wiedzie do kolejnych szkodliwych aplikacji.

– Przemycanie na komputer użytkownika złośliwych aplikacji pod pozorem pobierania niezbędnych do uruchomienia danego pliku kodeków jest znaną, ale ciągle skuteczną sztuczką socjotechniczną wykorzystywaną przez twórców groźnych aplikacji – skomentował raport Paweł Rybczyk, inżynier systemowy firmy DAGMA.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, nadal popularne są wirusy wykradające dane graczy online oraz ukryte w plikach autostartu. Poniżej lista zagrożeń, które w październiku wykrywane były najczęściej.

Kliknij, aby powiększyć

Źródło: ESET


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto