A A A

Pekin sprawdza, czy nowe gry komputerowe są bezpieczne

17 września 2021, 11:00
Chińskie organy regulacyjne oceniają gry, aby sprawdzić, czy spełniają one bardziej rygorystyczne kryteria dotyczące treści i bezpieczeństwa dzieci.
Pekin sprawdza, czy nowe gry komputerowe są bezpieczne

Branża gier w opałach

Nowe zasady, obowiązując od 30 sierpnia br., wprowadzają ograniczenie czasu gry dla osób nieletnich do zaledwie trzech godzin tygodniowo. Platformy z grami nie mogą już świadczyć usług użytkownikom, jeśli nie podadzą oni podczas rejestracji prawdziwego nazwiska.

Chińczycy rozprawiają się głównie z popularnymi grami o tematyce zombie, ponieważ są one „zbyt przerażające" jak na nowo ustanowione standardy. Na liście motywów niepożądanych są również gry, które przedstawiają kwitnące romanse między młodymi mężczyznami. W ostatnim czasie filmy i gry z gatunku Boys' Love zyskały dużą rzeszę fanów wśród chińskich nastolatków. Na celowniku kontrolerów jest Tencent Holdings, który coraz częściej inwestuje w branżę elektronicznej rozrywki.

fot. 11333328 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto