A A A

Philips : 144-hercowy monitor dla graczy

6 września 2013, 10:29
Philips : 144-hercowy monitor dla graczy

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów Philips, zapowiada pojawienie się na rynku monitorów nowego 24-calowego modelu dedykowanego graczom.

144-hercowy monitor jest unikalny nie tylko ze względu na swój design. Warto wiedzieć, że został on zaprojektowany specjalnie dla graczy w ścisłej współpracy ze środowiskiem entuzjastów gier. Dzięki temu w konstrukcji monitora zostały zaimplementowane atrakcyjne i przydatne rozwiązania wynikające z doświadczenia prawdziwych pasjonatów gier.

Zastosowanie matrycy TN sprawia, że czas reakcji wynosi zaledwie 1 ms. Obraz odświeżany jest 144 razy na sekundę, czyli 2.4 razy częściej niż w standardowych panelach. Parametry te gwarantują użytkownikowi wysoką responsywność w grach oraz eliminują efekt smużenia nawet przy szybkich ruchach myszką. Ma to szczególne znaczenie w czasie rozgrywek typu FPS, gdzie każdy ruch bohaterów rozgrywki musi być dobrze widoczny, aby gracz mógł być w pełni skuteczny. Z myślą o entuzjastach gier został też zaprojektowany układ poleceń w OSD.

W monitorze zastosowano kilka unikalnych rozwiązań marki Philips przydatnych w grach. Należą do nich:

a) SmartKeypad – specjalnie zaprojektowany zdalny kontroler zapewniający szybki dostęp do predefiniowanych ustawień gamingowych.

b) SmartFrame – ustawienie tej funkcji powoduje wyróżnienie wybranego obszaru ekranu.

c) SmartSize – opcja ta pozwala na zmianę widoku ekranu zgodnie z osobistymi preferencjami.

Dodatkowe możliwości daje użytkownikom zastosowanie technologii MHL. Dzięki niej mogą do monitora podłączyć smartfon oraz korzystać z niego w dowolny sposób.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość regulacji wysokości monitora w zakresie 130 mm, obrotu o 90 stopni do pozycji pionowej (pivot), a także obrotu podstawy (swivel). Model ten jest również przystosowany do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA.

Sugerowana przez producenta cena monitora Philips 242G5 to 1 699 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto