A A A

Philips Cloud Base – praca na wirtualnym pulpicie

23 marca 2014, 08:00
MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów Philips, przedstawia podstawę Cloud Base. Urządzenie umożliwia połączenie się z infrastrukturą pulpitu wirtualnego.
Philips Cloud Base –  praca na wirtualnym pulpicie

Podstawa dostępna jest w dwóch wersjach w zależności od tego, jakie środowisko wykorzystuje firma. Model SB4B1927VB zgodny ze środowiskiem VMware działa w oparciu o technologię PCoIP (PC over Internet Protocol). Technologia wirtualizacji VMWare zapewnia szybką i łatwą instalację, a jednocześnie stanowi kompleksowe i bezpieczne rozwiązanie. Układ Tera2 charakteryzuje pięć razy szybsze przetwarzanie pikseli w stosunku do poprzedniej generacji oraz niższe zużycie energii.

Wersja SB4B1927CB jest zgodna ze środowiskiem Citrix i wykorzystuje technologię High-Definition Experience (HDX). Organizacje korzystające z tego rozwiązania mogą w łatwy sposób wirtualizować oraz przekształcać pulpity i aplikacje systemu Windows w bezpieczną usługę na życzenie.

Rozwiązanie Philips Cloud Base pozwoli na centralne zarządzenie oprogramowaniem w firmie oraz zapewnienie bezpieczeństwa danych przechowywanych wówczas w chmurze i zsynchronizowanych z serwerem centralnym. Korzystanie z infrastruktury pulpitu wirtualnego (VDI) to również duża oszczędność dla przedsiębiorców - nie jest bowiem konieczne modyfikowanie czy rozbudowa urządzeń klienckich pomimo wzrastających wymagań aplikacji.

Cloud Base to samodzielne, specjalizowane urządzenie, które nie wymaga dodatkowego komputera PC czy laptopa - do podstawy wystarczy podpiąć klawiaturę i myszkę. Dzięki temu użytkownik zaoszczędzi miejsce na biurku oraz uniknie zbędnej plątaniny kabli. Podstawę Cloud Base wyposażono w liczne złącza, m.in. podwójne wyjście DVI umożliwiające wyświetlanie obrazu na dwóch ekranach, gniazdo mikrofonu oraz audio, złącza USB, a także LAN.

Zastosowanie SmartErgoBase pozwala na optymalne dostosowanie położenia ekranu do potrzeb użytkownika. Panel można obrócić o 90 stopni w pionie, odchylić o 65 stopni w prawo lub lewo oraz o 5 i 20 stopni - odpowiednio - w przód lub w tył, a także regulować wysokość w zakresie do 12 cm.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne produktów wynoszą:

Philips SB4B1927VB - 1 889 zł brutto

Philips SB4B1927CB - 1 389 zł brutto

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto