A A A

Philips wkracza na rynek telewizorów OLED

7 września 2016, 07:30
Marka Philips zaprezentowała telewizor 901F - swój pierwszy model bazujący na matrycy organicznej.
Philips wkracza na rynek telewizorów OLED

Dotychczas matryce OLED w telewizorach rozwijały głównie dwie firmy: LG i Panasonic. Teraz postanowił dołączyć do nich Philips, którego stoisko na targach IFA 2016 skupiało się głównie wokół tej technologii. Firma przedstawiła swój nowy flagowy telewizor o oznaczeniu 901F. To produkt otwierający zupełnie nową erę w dziejach paneli holenderskiej marki i jednocześnie najbardziej zaawansowany technologicznie telewizor w jej portfolio.

901F posiada 55-calową przekątną i rozdzielczość 4K / Ultra HD (3840 x 2160 pikseli). Sam panel jest, co prawda, produkowany przez LG, ale Philips chce konkurować z koreańską korporacją za pomocą różnego rodzaju technologii poprawy obrazu. Należy do nich zaliczyć system HDR i specjalny silnik Perfect Pixel Ultra HD, który ma gwarantować głębszą czerń. jaśniejszą biel i żywsze kolory.

Telewizor został wyposażony również w Ambilight, czyli zestaw kolorowych diod znajdujących się z tyłu obudowy. Wyświetlają one na ścianie kolor, który aktualnie dominuje w danym obszarze ekranu, przez co obraz wydaje się być głębszy i bardziej przestrzenny. Ta pozornie prosta funkcja robi na żywo świetne wrażenie, a jeśli komuś przeszkadza - w każdej chwili można ją wyłączyć.

Nowy telewizor Philipsa pracuje pod kontrolą systemu Android TV, a sterujemy nim za pomocą wygodnego pilota z klawiaturą QWERTY i dedykowanym przyciskiem Netflix. Za wrażenia dźwiękowe odpowiada z kolei wbudowany soundbar, który znajduje się bezpośrednio pod ekranem. Składa się on z zestawu głośników 6.1 o mocy 30W z technologią Dolby. Cena ani dostępność modelu 901F nie zostały na razie oficjalnie ujawnione.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Mikrofon xStr3am Revolution
26 czerwca 2019
Marka uRage zaprezentowała mikrofon xStr3am Revolution, który przeznaczony jest dla osób zainteresowanych rozwinięciem lub rozpoczęciem...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto