A A A

Pierwsza komórka z aparatem 12 Mpix

3 lutego 2009, 12:24
Samsung przygotował pierwszy na świecie telefon komórkowy wyposażony w aparat cyfrowy z matrycą o rozdzielczości 12 megapikseli. Urządzenie ma zostać zaprezentowane na tegorocznych targach GSMA Mobile World Congress 2009, które odbędą się w dniach 16-19 lutego w Barcelonie.
Pierwsza komórka z aparatem 12 Mpix

Choć szczegóły i dokładna specyfikacja nowego telefonu nie jest jeszcze znana, to najprawdopodobniej w dużej części bazować on będzie na poprzedniku, modelu Innov8, który był pierwszym telefonem z aparatem 8 Mpix. Po raz kolejny podnosząc poprzeczkę, Samsung zapowiedział, że produkcja urządzenia, które w pierwszej kolejności pojawi się na rynku europejskim, rozpocznie się pod koniec tego miesiąca. Serwis Unwired View opublikował zretuszowane zdjęcie, z prawdopodobnym wyglądem nowego telefonu.

Warto przypomnieć, że w listopadzie 2008 roku Sony również zapowiedziało nowe matryce Exmor i układy optyczne przeznaczone do telefonów komórkowych Sony Ericsson, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie nawet 12,25 megapikseli w komórkach.

Źródło: Unwired View


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto