A A A

Pierwsza w historii kamera SD z matrycą CMOS

12 września 2011, 10:49
Pierwsza w historii kamera SD z matrycą CMOS

Samsung wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę SMX-F70 z matrycą CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli z optyką Schneider Kreuznach.

Urządzenie przeznaczone jest dla ludzi, którzy poszukują prostej w obsłudze, ale a zarazem zaawansowanej technologicznie kamery w przystępnej cenie. SMX-F70 jest kamerą SD z matrycą CMOS o rozdzielczości 5 megapikseli z filtrem barw podstawowych RGB, co zapewnia nagraniom bogate i naturalne kolory. Zastosowanie matrycy CMOS gwarantuje również ochronę przed smugami światła, które pojawiają się czasem na matrycach CCD przy filmowaniu bardzo jasnych obiektów, jak np. źródła ostrego światła czy słońca. Dzięki wykorzystaniu technologii stabilizacji Hyper Digital Image Stabilization, w znacznym stopniu zostają wyeliminowane poruszone i rozmazane sceny podczas nagrywania.

Nowa kamera SD firmy Samsung wykorzystuje tryb nagrywania progresywnego. Dzięki temu podczas rejestrowania bardzo dynamicznych scen obraz jest płynny oraz bez rozmytych krawędzi.

Kamera SMX-F70 umożliwia również nagrywanie w trybie HD, dzięki czemu jej posiadacze otrzymują możliwość kręcenia dynamicznych ujęć z dużą ilością detali. Optyka Schneider Kreuznach z funkcją intelli-zoom 65x oraz zoomem optycznym 52x, pozwala na uchwycenie drobnych szczegółów, nawet w dalekim tle. Podczas nagrywania wideo można też równocześnie robić zdjęcia w rozdzielczości 1,9 megapiksela.

„Jako pierwsi wprowadzamy kamerę SD z matrycą CMOS i opcją nagrywania progresywnego. Dzięki niej wszyscy członkowie rodziny, nawet ci, którzy pierwszy raz będą mieli ją w dłoni mogą kręcić niesamowite filmy z użyciem prostego w obsłudze, ale zaawansowanego technologicznie urządzenia. Ważne momenty rodzinne zasługują na nagrania najlepszej jakości” – powiedział Myoung Sup Han, Starszy Wiceprezes i szef działu Digital Imaging Business w Samsung Electronics.

Kamera Samsung SMX-F70 trafi do sprzedaży w ostatnim tygodniu września. Sugerowana cena detaliczna wynosi 799 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto