A A A

Pierwsze komercyjne dostawy dronami w USA

22 listopada 2021, 12:45
Sieć handlowa Walmart we współpracy z firmą Zipline uruchamia dostawy towarów za pomocą dronów.
Pierwsze komercyjne dostawy dronami w USA

Na razie tylko zdrowie

Będzie to pierwsza taka usługa w USA; klienci mogą wybierać towary z oferty produktów zdrowotnych, odnowy biologicznej i leków sprzedawanych bez recepty.

Walmart po raz pierwszy przetestował dostawy dronami już w 2015 roku. Obecny projekt obejmuje teren w promieniu 50 mil (80 km) w okolicach Pea Ridge w stanie Arkansas. Skala eksperymentu świadczy o ostrożnym podejściu do zastosowaniu tej usługi na szerszą skalę.

Walmart jest pierwszym partnerem handlowym Zipline - firmy zajmującej się dostarczaniem środków medycznych, która transportowała do tej pory m. in. środki medyczne w Północnej Karolinie, krew w Rwandzie oraz szczepionki przeciwko COVID-19 w Ghanie.

Trudno przewidzieć, czy dostarczanie mniej potrzebnych i wymagających zamówień zda egzamin z ekonomii w warunkach komercyjnych.

Dostarczanie towarów dronami może pomóc w wypełnieniu luki w systemie dostaw na terenach wiejskich, pozbawionych rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej.

Na początku roku Zipline otrzymał zwolnienie z niektórych ograniczeń wydane przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) dotyczących dronów, co otworzyło drogę do partnerstwa z Walmartem.

fot. Natalie Rhea – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: dron
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto