A A A

Pierwsze konsumenckie dyski z interfejscem PCIe 4.0 Samsunga

9 stycznia 2020, 18:10
Na targach CES 2020 poznaliśmy serię 980 Pro – następcę dysków SSD z serii 970 Pro.
Pierwsze konsumenckie dyski z interfejscem PCIe 4.0 Samsunga

980 Pro to pierwsze konsumenckie dyski Samsunga z interfejsem PCIe 4.0. Nośnik wykorzystuje też pamięć V-NAND szóstej generacji – jej najistotniejszą cechą jest podwojenie liczby warstw z 64 do 128.

Nowa seria będzie następcą serii 970 Pro. Producent wciąż nie zdecydował się na ujawnienie pełnej specyfikacji (np. podania modelu kontrolera). Wiemy jednak, że nowy interfejs ma zapewnić sekwencyjny odczyt danych o prędkości 6,5 GB/s. Prędkość zapisu wyniesie 5 GB/s. To wyraźnie więcej niż w dotychczasowych nośnikach SSD, nawet porównując z pierwszymi dyskami korzystającymi z PCIe 4.0. Takie parametry czynią 980 Pro najszybszym dyskiem tego typu.

Pomimo tego, że dyski trafią do sprzedaży już 21 stycznia br., wciąż jeszcze nie ujawniono ich ceny. Początkowo urządzenia będą sprzedawane tylko w USA oraz Korei Południowej. Dostępne będą warianty 250 GB, 500 GB i 1 TB. Jest to o tyle ciekawe, że najmniejszym wariantem serii 970 Pro było 512 GB.

fot. Intel


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.Spór o milion bitcoinów
8 grudnia 2021
Craig Wright, który twierdzi, że wynalazł znane obecnie kryptowaluty, nie musi dzielić się sumą 1,1 mln bitcoinów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto