A A A

Pierwsze tablety Samsunga z Androidem 4.0

14 lutego 2012, 11:27
Pierwsze tablety Samsunga z Androidem 4.0

Firma Samsung zapowiedziała nową linię tabletów na 2012 rok - serię Galaxy Tab 2.

Nowe urządzenia, dostępne w wersjach z ekranem o przekątnej 7 oraz 10,1 cala pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Od marca seria Galaxy Tab 2 będzie stopniowo wprowadzana do sprzedaży na rynkach europejskich.

- Dwa lata temu tablety Samsung Galaxy Tab zaczęły oferować więcej możliwości mobilnym użytkownikom. Od tego czasu Samsung aktywnie rozszerza ofertę tabletów, wprowadzając na rynek kilka modeli o różnych rozmiarach. Nowa seria Galaxy Tab 2 zapewni klientom niezrównane wrażenia multimedialne i pozwoli na efektywną komunikację - powiedział JK Shin, President of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics.

Pierwsze tablety firmy Samsung z Androidem 4.0 oferują szereg nowych i ulepszonych funkcji. Zaktualizowany Android Market zapewnia dostęp do ponad 250 tysięcy aplikacji. Oprócz znacznie wyższej wydajności i krótszego czasu reakcji nowy system zapewnia obsługę łączności HSPA+ (odbieranie do 21 Mb/s, wysyłanie do 5,76 Mb/s) lub WiFi.

Seria Galaxy Tab 2 pozwala użytkownikom na łatwe odtwarzanie i udostępnianie multimediów za pośrednictwem usług Samsung Hub.

Uzupełnieniem multimedialnej oferty tabletu Galaxy Tab 2 jest odświeżony interfejs użytkownika Samsung TouchWiz z widżetami, które zapewniają szybki dostęp do treści użytkownika w usługach Hub; urządzenie wyposażono również w nową usługę S Suggest, która bezpośrednio na ekranie startowym rekomenduje w czasie rzeczywistym aplikacje dostosowane do gustu użytkownika.

Kolejną multimedialną funkcją tabletu Galaxy Tab 2 jest Samsung AllShare Play, nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana w urządzeniach mobilnych firmy Samsung. AllShare Play (zgodne z DLNA) pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, a także internetowych magazynów danych firm trzecich. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych.

We wnętrzu nowych tabletów znajdziemy dwurdzeniowe procesory o taktowaniu 1 GHz wspomagane przez 1 GB pamięci RAM, wbudowane 16 lub 32 GB pamięci oraz czytnik kart microSD. Każda z nowości została wyposażona w dwie kamerki wideo (3 MPix i VGA), odbiornik A-GPS/Glonass, USB 2.0, WiFi oraz Bluetooth 3.0. Ceny tabletów na polskim rynku nie zostały jeszcze ujawnione.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto