A A A

Pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i Glonass

14 kwietnia 2014, 07:10
Katowicka firma już 15 kwietnia wprowadza na rynek nową serię nawigacji -NavRoad S6, wyposażoną w procesor Sirf Atlas VI.
Pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i Glonass

Najnowsza seria NavRoad S6 wyprodukowana została z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Wykorzystanie już VI generacji procesora Sirf Atlas, taktowanego zegarem 800MHz sprawia, że nawigacje te jako pierwsze urządzenia w Polsce oparte na Windows CE, mogą odbierać sygnał zarówno z satelitów pracujących w systemie GPS, jak i Glonass. - Dzięki temu rozwiązaniu, nawigacje NavRoad S6 mogą odbierać sygnał z kilkunastu dodatkowych satelitów więcej niż konkurencyjne rozwiązania - podkreśla Łukasz Gruszka, dyrektor zarządzający NavRoad - w praktyce oznacza to stabilniejszą pracę systemu nawigacyjnego i dokładniejsze wskazania lokalizacji, co przekłada się na wygodniejszą i bezpieczniejszą nawigację do celu.

Każde z urządzeń NavRoad S6 wyposażone jest w aktywny uchwyt, pozwalający na szybką i wygodną instalację w samochodzie, a wbudowane w nim gniazdo „video-in", daje możliwość podłączenia kamery cofania, z której obraz jest wyświetlany na ekranie nawigacji.

Dodatkowo cała seria S6 posiada wbudowany transmiter FM, dzięki któremu nawigacja może automatycznie połączyć się z radiem i głośnikami samochodowymi. Rozwiązanie to zwiększa wygodę użytkowania nawigacji, bowiem wszystkie wskazówki nawigacyjne, podobnie jak w przypadku fabrycznych nawigacji montowanych w autach, są przekazywane za pośrednictwem głośników samochodowych.

Ponadto, urządzenia AURO S6, VIVO S6 i LEEO S6 posiadają wbudowany moduł Bluetooth, który po sparowaniu z telefonem komórkowym pozwala na korzystanie z systemu AutoMapa Traffic, oraz umożliwia wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego.

Seria urządzeń nawigacyjnych NavRoad S6 składa się z 4 modeli:

- ENOVO S6 z ekranem o przekątnej 4,3"

- AURO S6 z ekranem 5"

- VIVO S6 z ekranem 6"

- LEEO S6 z ekranem 7".

Każde z urządzeń wyposażone jest w najnowszy procesor Sirf Atlas - VI generacji, taktowany zegarem 800MHz oraz 256MB pamięci RAM. - Jest to o tyle ważne, że większość dostępnych na rynku urządzeń pracujących na systemie Windows CE posiada najwyżej 128MB pamięci RAM - dodaje Łukasz Gruszka - dlatego też 256MB w serii S6 gwarantuje szybką i stabilną pracę najpopularniejszych programów nawigacyjnych, zarówno teraz, jak i za kilka lat.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto