A A A

Pierwsze zrzuty ekranów Windows 7 M3 Build 6780

22 września 2008, 13:09
Pierwsze zrzuty ekranów Windows 7 M3 Build 6780

W sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranów nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 M3 Build 6780. Na razie na przykładzie udostępnionych obrazów można wstępnie ocenić tylko zmiany w interfejsie użytkownika.

Dopiero w momencie, kiedy cała kompilacja 6780 „wycieknie” do sieci, przekonamy się, jakie faktyczne zmiany względem aktualnej wersji Windows (Visty) czekają nas w nowym systemie giganta z Redmond.

 

Tymczasem już na pierwszy rzut oka widać, że w Windows 7 menu Start pozostaje praktycznie bez zmian, zostało co prawda nieco "dopieszczone" – dodano nowe ikony zamykania i blokowania komputera, ale nadal przypomina Windows Vista.
Również Eksplorator Windows niewiele różni się od tego, który obecnie jest w Viście; z widocznych zmian interfejsu można jedynie zauważyć zmianę nazwy sekcji „Dokumenty” (którą tu określa się „Bibliotekami”) oraz przeniesienie funkcji „Widok” na prawą stronę.

Na podstawie pierwszych udostępnionych obrazów najistotniejsze zmiany można zaobserwować w aplikacjach dostarczanych wraz z systemem. Program Paint oraz systemowy WordPad zyskały nowy wygląd – przetworzono je tak, aby wykorzystać znane już użytkownikom pakietu Office 2007 "Wstążki" (zakładki grupujące poszczególne funkcje). Widać również pewne zmiany w panelu sterowania; zmieniono wygląd okna konfiguracji wyświetlania oraz wprowadzono kilka innych modyfikacji.

Całkowicie zmieniono wygląd kalkulatora, co powinno też znacznie ułatwić jego obsługę. Dodano również funkcję obliczania dat, przelicznik jednostek, a także nowe tryby działania.

Aktualna wersja robocza nowego systemu Windows 7 zawiera również wbudowaną przeglądarkę Internet Explorer 8 beta 2.

Nie można zapomnieć, że Build 6780 jest dosyć wczesnym stadium opracowywania nowego systemu i zarówno ta, jak i kolejne kompilacje z pewnością znacznie odbiegają od ostatecznej wersji Windows 7, jaka zostanie nam udostępniona najprawdopodobniej dopiero pod koniec 2009 r.

Źródło: ThinkNext.com


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Zmarł twórca „kopiuj-wklej"
20 lutego 2020
Larry Tesler, programista, który cały skomputeryzowany świat uratował przed koniecznością żmudnego przepisywania tekstów, odszedł w wieku...


HTC i kosmiczne gogle VR
20 lutego 2020
Koncern proponuje kilka modeli Vive Cosmos oraz abonament z grami i aplikacjami VR.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto