A A A

Pierwszy smartwatch Meizu

23 sierpnia 2016, 12:00
Meizu Mix to pierwszy inteligentny zegarek chińskiego producenta . Co wiemy o tym urządzeniu?
Pierwszy  smartwatch Meizu

Firma Meizu zaczynała od produkcji odtwarzaczy mp3 na niewielką skalę, a obecnie jest jednym z największych graczy na rynku smartfonów. W portfolio firmy od dawna brakowało jednak inteligentnych akcesoriów, uzupełniających pełną gamę produktów. Meizu zapewne dostrzegło tę lukę i w efekcie światło dzienne ujrzał właśnie pierwszy smartwatch o nazwie Mix.

W przeciwieństwie jednak do konkurentów w postaci Samsunga czy LG, zegarek Meizu nie jest nafaszerowany elektroniką. Co więcej, nawet nie posiada cyfrowego wyświetlacza. Akcesorium na pierwszy rzut oka wygląda więc jak klasyczny analogowy zegarek, a cała jego inteligencja schowana jest pod obudową. Mix łączy się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth, posiada żyroskop, akcelerometr... i to właściwie wszystko. O powiadomieniach informuje za pomocą wibracji i niewielkiej diody LED.

Producent postawił więc na prostotę i styl. Koperta została wykonana ze stali nierdzewnej, a paski, w zależności od wersji, ze skóry lub materiałów syntetycznych. Na razie nie wiadomo nic o dostępności i cenie, ale można przypuszczać, że nie będzie ona zbyt wysoka (najprawdopodobniej mniej niż 200 dolarów).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto