A A A

Pierwszy 8-rdzeniowy procesor Intel do desktopów

1 września 2014, 13:30
Intel zaprezentował swój pierwszy procesor 8-rdzeniowy do desktopów: Intel Core i7-5960X Extreme Edition, dotychczas znany pod nazwą kodową „Haswell-E”, skierowany do najbardziej wymagających użytkowników.
Pierwszy 8-rdzeniowy procesor Intel do desktopów

Pierwszy konsumencki procesor Intela obsługujący 16 wątków i nowe pamięci DDR4 umożliwi graczom i twórcom treści oczekującym maksymalnej wydajności tworzenie jednych z najszybszych zestawów komputerowych w historii. Nowy, ulepszony chipset Intel X99 oraz rozbudowane możliwości podkręcania pozwolą osiągać najwyższą wydajność w komputerach stacjonarnych.

Podczas PAX Intel pokazywał jakie możliwości mają te potężne zestawy. Na stoisku Intela prezentowane były pochodzące od różnych producentów systemy z nową rodziną procesorów, na których uruchomiono popularne gry, takie jak „Lucky's Tale", „SuperHot z Oculus Rift", „Dark Souls 2" i „Titan Fall". Intel zaprezentował ponadto granie przy jednoczesnym streamowaniu za pośrednictwem Twitcha na systemie opartym na nowym procesorze Intel Core Extreme Edition. Dzięki ośmiu rdzeniom gracze streamujący mecze będą cieszyć się z wysokiej jakości obrazu HD oraz rozgrywek bez lagów.

Przy wprowadzaniu nowej platformy Intel współpracuje z partnerami: kluczowymi producentami OEM, dostawcami pamięci, płyt głównych i kart graficznych.

Wiele spośród nowych platform opartych na chipsecie Intel X99 obsługuje złącze Thunderbolt. W połączeniu z kartą rozszerzeń z portem Thunderbolt 2 umożliwia to uzyskanie błyskawicznie szybkich połączeń, na poziomie 20 Gb/s. Najbardziej wymagające zadania, takie jak edycja wideo 4K, renderowanie 3D czy tworzenie gier, zdecydowanie skorzystają na szybkości Thunderbolt 2.

Trzy nowe modele procesorów będą dostępne od przyszłego tygodnia, oferując od sześciu do ośmiu rdzeni i kosztując od 389 do 999 dolarów. Nowe procesory są również bezkonfliktowe.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto