A A A

Pierwszy SmartWatch od Goclever

30 listopada 2014, 14:00
Goclever wprowadza właśnie na polski rynek swoje pierwsze urządzenie z kategorii „elektroniki ubieralnej”- inteligentny zegarek Chronos Eco.
Pierwszy SmartWatch od Goclever

Stonowane, minimalistyczne wzornictwo i jednolita kolorystka sprawiają, że urządzenie dobrze pasuje zarówno do garnituru, jak i stroju sportowego. Na monochromatycznym, odpornym na zarysowania ekranie Sharp Memory LCD wszystkie informacje (godzina, powiadomienia, interfejs aplikacji) mają być widoczne zarówno w silnym świetle, jak i ciemności (dzięki podświetleniu), zaś cztery przyciski funkcyjne umożliwiają wygodną obsługę. SmartWatch jest lekki (36 g) i mierzy zaledwie 4,5 x 3,5 x 1,1 cm (koperta; w zestawie nabywca otrzymuje elegancki, czarny pasek).

Nowe możliwości

Goclever Chronos Eco to dowód na to, jak bardzo przydatnym i ułatwiającym życie urządzeniem może być SmartWatch. Sparowanie go ze smartfonem (pracującym pod kontrolą systemu Google Android - do pobrania ze Sklep Play lub Apple iOS; będzie dostępna w AppStore w grudniu) otwiera przed użytkownikiem całą gamę nowych możliwości.

Jedną z jego podstawowych funkcji jest dostarczanie użytkownikowi w wygodny sposób powiadomień ze smartfonem - pozwala to na błyskawiczne uzyskanie informacji o połączeniach, nowych SMS-ach, e-mailach itp. Chronos Eco dyskretnie wibrując powiadamia o nowych zdarzeniach, nawet wtedy, gdy telefon jest wyciszony. Korzystając z dedykowanej aplikacji SmarWatch przekazuje wybrane powiadomienia z większości aplikacji w smartfonie. Kilkoma kliknięciami użytkownik decyduje, które informacje mają się również pojawić w zegarku.

Ale na tym zastosowania urządzenia się nie kończą - z poziomu zegarka można również w prosty sposób sterować odtwarzaniem muzyki ze smartfona, co może sprawdzić się np. podczas spaceru czy treningu. Udaną funkcją jest również możliwość sterowania cyfrowym aparatem smartfona.

Osobisty trener na nadgarstku

Producent zapewnia, że SmartWatch firmy Goclever sprawdzi się również jako osobisty asystent treningowy - dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie może śledzić aktywność użytkownika (zliczać pokonany dystans, kroki, spalone kalorie), a także monitorować sen.

Co ważne, Goclever Chronos Eco jest wodoodporny (do 5ATM, co oznacza, że można z nim bez obaw pływać - ale bez nurkowania). Zastosowanie w nim magnetyczne złącze ładowania pozwoliło na zredukowanie gabarytów urządzenia oraz wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia gniazda.

Urządzenie współpracuje z smartfonami różnych producentów, wyposażonymi w systemy Android (4.4) oraz iOS. Zegarek komunikuje się z nimi za pośrednictwem protokołu Bluetooth BT 4.0. Wbudowana bateria o pojemności 110 mAh wystarcza na ok. 4 tygodnie pozostawania w stanie czuwania lub ok. 3 tygodni standardowego użytkowania. Do sparowania i używania urządzenia ze smartfonem niezbędna jest darmowa aplikacja Goclever Chronos Eco (do pobrania z Google Play i App Store'a Apple).

Sugerowaną cenę detaliczną urządzenia ustalono na 219 zł i od 27 listopada można go znaleźć w sklepach internetowych oraz elektromarketach. Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia od polskiego producenta, w standardzie pozostaje 2-letnia gwarancja producenta, w tym 12 miesięcy w wygodnym systemie door-to-door.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto