A A A

Pierwszy iPhone

24 września 2020, 09:30
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.
Pierwszy iPhone

29 czerwca 2007 roku rozpoczęto sprzedaż pierwszego smartfona firmy Apple, czyli iPhone'a (zwanego nieoficjalnie iPhone 2G). Kupić go było można tylko w sklepach Apple Store. Popyt był tak duży, że początkowo potencjalni nabywcy zmuszeni byli koczować przed sklepem nawet przez kilka dni.

Pierwszy model iPhone'a, z dotykowym ekranem o przekątnej 3,5", oferującym rozdzielczość 480×320 pikseli (163 ppi) i wbudowanym aparatem 2 Mpix, bez możliwości kręcenia filmów, kosztował 499 dolarów (w wersji z 4 GB RAM) i 599 dolarów jako wariant wyposażony w 8 GB pamięci (dziś za takie pieniądze można kupić najnowszą produkowaną przez Microsoft konsolę do gier). W 2020 roku parametry dawnego obiektu pożądania wydają się raczej skromne. Ale przed laty smartfon Apple'a był prawdziwą rewolucją i ogromną innowacją. I to on wytyczył nowe (i do dziś obowiązujące) trendy rozwoju telefonów komórkowych.

fot. Wikipedia


Gerard Arfield
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
PayPal wchodzi w kryptowaluty
23 października 2020
Użytkownicy popularnego systemu płatności elektronicznych będą mogli handlować bitcoinami.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto