A A A

Pierwszy kwartał 2014 gorszy dla Samsunga i Apple

2 maja 2014, 10:00
Jak wynika z analiz firmy Strategy Analytics zarówno Samsung jak i Apple tracą w pierwszym kwartale bieżącego roku. W siłę rośnie Lenovo.
Pierwszy kwartał 2014 gorszy dla Samsunga i Apple

Z informacji opublikowanych w serwisie Phone Arena wynika, że pierwszy kwartał 2014 Samsung zakończył z wynikiem 31,2 proc., a Apple 15,3 proc. W ubiegłym roku liczby były nieco większe - 32,4 dla Koreańczyków i 17,5 dla Amerykanów.

Podium zamyka chińska firma Huawei. Jej aktualny udział w rynku jest identyczny jak w roku ubiegłym i wynosi 4,7 proc. Na czwartym miejscu znalazło się Lenovo, które zanotowało wzrost z 3,9 do 4,7 proc.

Dane zawierają również udziały poszczególnych systemów operacyjnych w rynku tabletów. Na pierwszy miejscu - z wynikiem 65,8 proc. (53 proc. za pierwszy kwartał ubiegłego roku) - znajduje się oczywiście Android. Udział iOS wyraźnie spadł - z 40,3 do 28,4 proc. Znaczna różnica pomiędzy tymi systemami wynika oczywiście z napływu ogromnej ilości tanich tabletów z Androidem. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę sprzedawanych urządzeń danego producenta, to iPady produkowane Apple wciąż utrzymują się na pierwszym miejscu. Z kolei udział systemu Windows utrzymuje się na poziomie 5,8 proc.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto