A A A

Pierwszy miesiąc Binga w sieci

2 lipca 2009, 10:56
Przeglądarka Microsoftu, która rozpoczęła działania na początku ubiegłego miesiąca, nie podbiła internetu. W ciągu miesiąca udział Binga w rynku wyszukiwarek wzrósł praktycznie niezauważalnie.
Pierwszy miesiąc Binga w sieci

W momencie premiery za pomocą Binga przeprowadzanych było 7,81 proc. operacji wyszukiwania. Miesiąc później udział produktu Microsoftu w rynku wzrósł do 8,23 proc., czyli o zaledwie 0,42 punktu procentowego więcej. Jeśli popularność wyszukiwarki będzie rosła w tym tempie, to Google jeszcze długo nie będzie miał powodów do obaw.

Co ciekawe, od Binga popularniejsza jest także wyszukiwarka Yahoo, którą część komentatorów spisywała na straty. Być może produktowi Microsoftu w zdobyciu większej części rynku pomogą np. takie funkcjonalności, jak podawanie w wynikach wyszukiwania cytatów z Twittera. Nie zapominajmy także o niebagatelnej sumce przeznaczonej na promocję nowego produktu.

Źródło: Cnet


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto