A A A

Pierwszy monitor Phillips z serii Moda

14 października 2011, 10:48
Pierwszy monitor Phillips z serii Moda

Na polskim rynku pojawił się 24-calowy monitor Philips 248C3 z serii Moda wyświetlający obraz o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, kątach widzenia 170º (w poziomie), 160º (w pionie) i maksymalnej jasności 300 cd/m².

W monitorze zastosowano podświetlenie diodami W-LED, dzięki czemu jest on wolny od rtęci, począwszy od procesu produkcji, aż po jego utylizację. Na szczególną uwagę zasługuje energooszczędność monitora potwierdzona certyfikatem EnergyStar 5.0. W trybie pracy standardowej monitor pobiera tylko 16,6 W.

Monitor wyposażony został w kilka przydatnych funkcji:

SmartImage to technologia Philipsa pozwalająca na przełączanie między predefiniowanymi ustawieniami kontrastu, nasycenia kolorów i ostrości. Dostępne są następujące tryby: tekst, biuro, zdjęcia, film, gry, ekonomiczny i wyłączony.

SmartKolor jest funkcją, która wzmacnia sygnał RGB, poprawiając saturację kolorów, zapewniając tym samym bogaty i żywy obraz.

SmartTxt z kolei, to skomplikowany algorytm, który zwiększa kontrast i ostrość krawędzi czcionek oraz dostosowuje skalę odcieni szarości, dzięki temu monitor pozwala na czytanie PDF-ów oraz innych tekstów tak, jakby korzystało się z dedykowanego czytnika e-booków.

Sterowanie monitorem odbywa się za pomocą reagujących na dotyk ikon SmartTouch, które zastępują standardowe przyciski znajdujące się zazwyczaj na obudowie. Po aktywacji ikony SmartTouch świecą się, informując o wykonywaniu zadanych poleceń.

Monitor Philips 248C3 wyposażony został w dwa gniazda HDMI, co pozwala na jednoczesne podłączenie dwóch źródeł sygnału: np. komputera PC oraz odtwarzacza multimedialnego lub kamery wideo. Tym samym w prosty sposób możemy przełączać dwa źródła sygnału bez potrzebny odpinania kabli.

Monitor charakteryzuje się kontrastem statycznym na poziomie 1000:1, ale dzięki technologii SmartContrast osiąga wartość dynamiczną nawet 20 000 000:1. Interfejs HDMI umożliwia wyświetlanie obrazu 16:9 Full HD 1080p, a praktyczny przełącznik pozwala na wygodne przechodzenie między formatem szerokoekranowym i tradycyjnym 4:3. Czas reakcji monitora wynosi zaledwie 2 ms (GtG).

Monitor razem z podstawą waży 4,5 kg. Wymiary (z podstawą) to odpowiednio: 579×443×194 mm. W zestawie znajdują się: przewód HDMI oraz VGA.

Sugerowana cena detaliczna monitora wynosi 949 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta w systemie door to door.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto