A A A

Pierwszy monitor o współczynniku kontrastu 8 000 000:1

5 października 2009, 10:48
Pierwszy monitor o współczynniku kontrastu 8 000 000:1

Firma Acer wprowadziła do sprzedaży monitor LCD S243HL - najcieńszy na rynku 24-calowym monitor panoramicznym o współczynniku kontrastu 8 000 000.

Monitor wyróżnia się bardzo cienkim profilem, mniej niż 15 mm, z elegancką, czarną ramą oraz podstawą w kształcie litery „L” z wykończeniem ze szczotkowanego metalu. Umieszczona z boku podstawa nadaje monitorowi charakterystyczny wygląd. Ponadto, można na niej łatwo położyć klawiaturę i zaoszczędzić miejsce na biurku. W postawie znajduje się też wbudowany głośnik.

Dynamiczny współczynnik kontrastu o niespotykanej dotąd wartości 8 000 000:1, jest optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management, która analizuje każdą scenę w celu dostosowania parametrów obrazu dla każdej klatki.

W monitorze S243HL zastosowano podświetlenie z białymi diodami LED, które nie zawierają niebezpiecznych substancji, takich jak rtęć, czy halogeny. W porównaniu z monitorami wyposażonymi w tradycyjne podświetlenie CFFL, S243HL może zużywać nawet o 63 proc. energii mniej. 24-calowy panel LCD o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 zapewnia bardzo dobry obraz podczas odtwarzania najnowszych nagrań o dużej rozdzielczości, nadaje się też do nowoczesnych gier i zastosowań multimedialnych, a także gwarantuje dużą produktywność.

Format 16:9 pozwala na wykorzystanie każdego piksela ekranu podczas odtwarzania filmów kinowych, bez wyświetlania czarnych pasów na ekranie i zniekształcania proporcji obrazu. Dwa interfejsy HDMI umożliwiają przesyłanie nieskompresowanych danych wideo, a tym samym odtwarzanie nagrań z zachowaniem najwyższej możliwej jakości obrazu.

Cena monitora S243HL wynosi 999 zł brutto.


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto