A A A

Pierwszy na świecie komputer działający w sieci 5G

29 maja 2019, 14:30
Project Limitless to efekt kilkuletniej współpracy między firmami Lenovo i Qualcomm mającej na celu opracowanie komputerów PC nowej klasy, które łączą się z Internetem za pośrednictwem sieci 5G, są stale aktywne, stale połączone3 i oferują inteligentne, nowoczesne funkcje.
Pierwszy na świecie komputer działający w sieci 5G

Zaprezentowany na targach COMPUTEX ultramobilny laptop Lenovo jest pierwszym w historii modelem wyposażonym w modem Qualcomm Snapdragon X55 5G, który może się łączyć z superszybką siecią 5G. Przejście z sieci 3G na 4G LTE już odmieniło sposób korzystania ze smartfonów. Lenovo dostrzega też ogromny potencjał rozwojowy sieci 5G, która umożliwi bardziej inteligentne działanie nowoczesnych, szybszych i zawsze połączonych z siecią komputerów PC3, a także korzystanie z bardziej rozbudowanych funkcji łączności i udostępniania.

Snapdragon 8cx to najbardziej ekstremalna platforma firmy Snapdragon, zapewniająca mobilnym użytkownikom wciągającą rozrywkę, wielogigabitowy transfer, długi czas działania baterii, aplikacje klasy korporacyjnej i zaawansowane zabezpieczenia - nawet w urządzeniach tak smukłych jak laptopy. Project Limitless oferuje mobilnym użytkownikom pracującym wielozadaniowo i przedstawicielom pokolenia cyfrowego mobilność znaną ze smartfonów, ale bez hotspotów Wi-Fi, oraz znane z komputerów PC funkcje usprawniające pracę.

Technologia ta umożliwi na przykład tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów między osobami używającymi języka angielskiego oraz mandaryńskiego i znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Studenci szkoły filmowej mogą w czasie rzeczywistym współpracować online nad montażem wideo, a następnie błyskawicznie przesłać gotowy film. Ultramobilny laptop 5G2 Lenovo w połączeniu z platformą Snapdragon 8cx o ultraniskim poziomie opóźnień i ekstremalnej wydajności umożliwiają nie tylko takie zastosowania, ale i wiele innych.

Lenovo i Qualcomm będą nadal rewolucjonizować branżę PC dzięki urządzeniom Project Limitless, które pojawią się na początku roku 2020.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Bez iClotha ani rusz
12 grudnia 2019
Produkowany przez Apple'a monitor Pro Display XDR należy czyścić wyłącznie firmową ściereczką.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto