A A A

Pierwszy na świecie uniwersalny mini-PC

7 października 2009, 09:56
Pierwszy na świecie uniwersalny mini-PC

ZOTAC International - producent kart graficznych i płyt głównych, zaprezentował pierwszy na świecie wszechstronny PC - ZOTAC MAG czyli miniaturowy gigant all-in-one.

Połączenie wydajnego procesora graficznego NVIDIA ION z energo-oszczędnym dwurdzeniowym procesorem Intel Atom 330 lub jednordzeniowym Atom 230, tworzy ekologiczny produkt ZOTAC MAG umieszczony w kompaktowej obudowie 186mm x 189mm x 38.

“Ponieważ użytkownicy zaczynają wyposażać w komputery wszystkie pokoje w swoich domach, tworząc cyfrową sieć domowej rozrywki, wolna przestrzeń oraz oszczędność energii stają się szczególnie ważnym problemem” powiedział Carsten Berger, dyrektor marketingu ZOTAC International.

ZOTAC MAG jest pierwszym na świecie rozwiązaniem, które łączy w sobie smukłą obudowę z eleganckim wyglądem w gotowym do użytku urządzeniu, które pozwala właścicielom na wybór systemu operacyjnego. Niezależnie czy będzie to Windows XP, Vista, 7, 32-bitowy, 64-bitowy lub Linux, ZOTAC MAG dostarczany jest bez systemu operacyjnego, by użytkownik mógł sam go sobie wybrać.

Wewnątrz ZOTAC MAG znajduje się 160GB dysk twardy oraz 2GB pamięci DDR2-800, które w połączeniu z procesorem graficznym NVIDIA ION i procesorem Intel Atom tworzą kompletne urządzenie, do którego wystarczy podłączyć klawiaturę, mysz, wybrać wyświetlacz oraz system operacyjny.

ZOTAC MAG pozwala na dużą elastyczność także podczas montażu, który można wykonać na trzy sposoby - płasko na powierzchni, w podstawce lub z tyłu monitora za pomocą uchwytu montażowego VESA - użytkownik sam może wybrać jak to zrobić.
Ponadto ZOTAC MAG posiada pełny zestaw podłączeń zgodnych z aktualnymi standardami, włączając w to eSATA, 6 portów USB 2.0, Gigabitowy Ethernet, VGA, HDMI (zgodny z Full HD 1080p), wyjście optyczne S/PDIF, a także czytelnik kart pamięci 4w1 (SD/MS/MS Pro/ xD) oraz zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej 802.11n WiFi.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto