A A A

Pierwszy soundbar Samsung z Dolby Atmos

30 sierpnia 2016, 13:30
Samsung wykorzystał rozwiązanie Dolby Atmos znane z kin i postanowił wprowadzić je do domów. W ten sposób powstał pierwszy na rynku zestaw kina domowego, w którym zarówno soundbar, jak i tylne, bezprzewodowe głośniki obsługują technologię odtwarzania dźwięku przestrzennego.
Pierwszy soundbar Samsung z Dolby Atmos

System Dolby Atmos od kilku lat stosowany jest w najlepszych kinach - rozwiązanie dostarcza doskonałe wrażenia akustyczne oraz zapewnia efekt dźwięku 3D. Umieszczone w sufitach głośniki odbijają bowiem dźwięk od podłogi lub ścian i w ten sposób zapewniają precyzyjne, przestrzenne brzmienie. Aby osiągnąć zbliżone rezultaty w warunkach domowych, stosowano do tej pory zestawy, które wymagały podłączenia kablami wielu sprzętów, a ostateczny efekt i tak nie zawsze był spektakularny. Nowy soundbar firmy Samsung opracowany przez specjalistów z Samsung Audio Lab w Kalifornii jest odpowiedzią na wszystkie te problemy.

Poczuć każdy dźwięk

Samsung HW-K950 to innowacyjny, bezprzewodowy zestaw audio zapewniający czyste brzmienie i potrafiący odtworzyć najwyższą jakość dźwięku znaną dotychczas z sal kinowych. Jak to możliwe? Soundbar HW-K950 zapewnia system 5.1.4 - pięć kanałów jest zatem skierowanych w stronę widza, jeden odpowiada za niskie tony, zaś cztery kanały skierowane są... ku górze. Ścieżka dźwiękowa rozprzestrzenia się więc po pomieszczeniu i otacza widza z każdej strony, dostarczając przestrzenne, brzmienie, aby każdy mógł poczuć się jak w centrum filmowej akcji.

Co więcej, elegancka i smukła listwa głośnikowa łączy się z głośnikiem basowym oraz tylnymi głośnikami bezprzewodowo - to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku. Umożliwia ono ustawienie sprzętów w dowolnym miejscu salonu, bez konieczności podpinania szeregu kabli. Zaś dzięki 4K Pass-Through możliwe jest sparowanie urządzeń oferujących najlepsze parametry obrazu i brzmienia.

Nieprzeciętna moc

Soundbar HW-K950 gwarantuje siłę brzmienia również dzięki imponującej mocy - 500W, która wydobywa się z 15 wbudowanych głośników (każdy z własnym wzmacniaczem). Sprzęt został wyposażony także w technologię optymalizacji dźwięku. Funkcja Surround Sound Expansion Plus dodatkowo pogłębia efekt 3D dla jeszcze lepszych wrażeń, a sześć trybów odtwarzania dźwięku (w tym m.in. kino czy sport) pozwoli na wybór opcji, która najlepiej pasować będzie do oglądanych treści. Szczególnie interesujący jest tryb nocny, który pozwala widzom cieszyć się pełnią brzmienia, a przy okazji dostosowuje parametry dźwięku tak, aby nie budzić innych domowników.

Urządzenie łączy się również z domową siecią Wi-Fi, a także przez Bluetooth i może być obsługiwane za pomocą aplikacji Samsung Multiroom. Z powodzeniem można więc np. odtwarzać utwory z urządzeń mobilnych lub serwisów streamingowych, by poczuć się jak na koncercie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Microsoft Edge w nowym wydaniu
3 kwietnia 2020
Koncern z Redmond poprawił sposób przewijania w swojej przeglądarce. Jednocześnie firma przyznaje się do kilku błędów.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto