A A A

Pieseł dokonał inwazji na serwis YouTube

31 stycznia 2014, 11:04
Pieseł dokonał inwazji na serwis YouTube
Pieseł, popularny mem, z angielskiego „doge”. Opanował serwis YouTube. Trzeba jednak wiedzieć, jak go "wywołać".

Doge mem, w naszym rodzimym języku znany jako "pieseł" jest internetowym memem powstałym w okolicach 2011 roku. Obrazki z charakterystycznym psem służą opisywaniu uczuć, wszelkich monologów wewnętrznych, a także tego co widnieje na samej grafice. Wszystko najczęściej w tej samej, mocno przekoloryzowanej i wyśmiewającej formie, w towarzystwie nieodłącznego słowa "wow".

Serwis YouTube postanowił wykorzystać ogromne zainteresowanie wspomnianym zjawiskiem i zaserwować użytkownikom ukryty żart. By dowiedzieć się o co chodzi, należy w wyszukiwarce serwisu wpisać "doge meme". Skutkuje to natychmiastową zmianą czcionki na różnokolorowy font comic sans. To właśnie ten rodzaj, często wyśmiewanej przez internautów czcionki od zawsze towarzyszył wspomnianemu memowi.

Sam żart mimo, że dostępny od końca 2013 roku, jest jednak bardzo słabo znany. My sami dowiedzieliśmy o nim za sprawą serwisu Wykop.pl na którym to jeden z użytkowników opisał całą sytuacje.

To nie pierwszy raz gdy YouTube bawi się wraz z użytkownikami wykorzystując w tym celu internetowe hity. Przykładem niech będą słynne filmiki z rodzaju Harlem Shake, które zalały wirtualny świat z początkiem 2013 roku. Wtedy to, po wpisaniu tej nazwy do wyszukiwarki, cały serwis YouTube zaczynał się charakterystycznie trząść w rytm muzyki.

Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: YouTube
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nowy oczyszczacz powietrza od Goclever
19 stycznia 2019
W sezonie grzewczym w dużych aglomeracjach występuje szkodliwe dla zdrowia zjawisko smogu. Aby uchronić się przed niekorzystnym działaniem...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto