A A A

Pikeo - fotograficzna platforma społecznościowa

18 listopada 2008, 10:37
Pikeo - fotograficzna platforma społecznościowa

Wirtualna Polska w porozumieniu z Grupą France Telecom uruchomiła nowy fotograficzny serwis społecznościowy Pikeo.pl, który pozwala na zamieszczanie i przechowywanie zdjęć oraz dzielenie się zbiorami galerii z innymi użytkownikami.

Polska edycja Pikeo.pl jest kolejną odsłoną na świecie po wersji francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej oraz chińskiej. Główną zaletą serwisu jest możliwość przesyłania zdjęć wprost z komórki poprzez aplikację ShoZu, która dostępna jest do pobrania na stronie projektu. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z funkcji geotagowania fotografii na mapie świata.

Pikeo.pl charakteryzuje się prostotą obsługi. Aby wgrywać zdjęcia, wystarczy założyć bezpłatne konto i zalogować się w serwisie. Do dyspozycji otrzymujemy 1 GB przestrzeni dyskowej na nasze zdjęcia. Tworzone albumy dzielą się na trzy rodzaje: typowe, współtworzone (wraz z innymi użytkownikami Pikeo) oraz inteligentne.

Platforma społecznościowa umożliwia dołączanie do profilu galerii zdjęć innych użytkowników, współtworzenie albumów fotografii, komentowanie i tagowanie zdjęć znajomych, tworzenie list kontaktów oraz grup zainteresowań.

Źródło: Wirtualna Polska, informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto