A A A

Piłka nożna w wersji smart

30 maja 2014, 08:40
Adidas zaprezentował miCoach Smart Ball – inteligentną piłkę wyposażoną w liczne czujniki zbierające dane prosto do smartfona.
Piłka nożna w wersji smart

Adidas miCoach Smart Ball to inteligentna piłka zbierająca dane dane podczas treningu i przekazująca je na sparowanego smartfona. Wewnątrz piłki umieszczono cały zestaw czujników, które odczytują podstawowe parametry - siłę, z jaką piłka została kopnięta, trajektorię jej lotu, podkręcenie, itp. Wszystkie te dane mają służyć do polepszenia technik uderzeń i strzałów.

Piłka miCoach Smart Ball jest przeznaczona głównie do treningów indywidualnych, w których piłkarz ćwiczy uderzenia w światło bramki, np. rzuty wolne, rzuty karne lub długie przerzuty. W aplikacji na smartfony znajdziemy liczne propozycje wyzwań, mające zmotywować nas do cięższej pracy.

Piłka ma standardowy rozmiar 5, została przygotowana z trwałych materiałów i wizualnie nie różni się niczym od tradycyjnych piłek. Dane zapisane przez czujniki są transferowane na smartfona przez Bluetooth 4.0. Związana z piłką aplikacja jest dostępna tylko na system iOS.

Piłkę miCoach Smart Ball można zamawiać online w sklepie Adidasa i Apple w cenie 1229 zł.

 


Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto