A A A

Płatności WhatsApp w Brazylii

16 czerwca 2020, 08:00
Brazylia jest pierwszym krajem, w którym uruchomiono system płatności realizowanych za pośrednictwem komunikatora WhatsApp.
Płatności WhatsApp w Brazylii

Płatności bezpośrednio z okna czatu

W blogu komunikatora WhatsApp poinformowano o oficjalnym uruchomieniu systemu płatności cyfrowych, który pozwala przelewać pieniądze innym użytkownikom programu. Usługa jest bezpłatna dla osób indywidualnych, od firm pobierane są opłaty za zrealizowanie przelewu.

 

Jednak nie Indie

Gdy Mark Zuckerberg zapowiedział na początku br., że Facebook zamierza uruchomić globalny system płatności wykorzystujący komunikator WhatsApp, spodziewano się, że usługa taka najpierw ruszy w Indiach. W tym właśnie kraju testowano ją już bowiem od 2018 r. System jednak nie wystartował tam do tej pory z powodu trudności z uzyskaniem odpowiednich zezwoleń od lokalnych instytucji finansowych.

Brazylijscy użytkownicy mogą realizować płatności po połączeniu konta WhatsApp z kartą debetową lub kredytową Visa lub Mastercard wydaną przez Banco do Brasil, Nubank oraz Sicredi. Facebook współpracuje także z firmą Cielo – operatorem usług przetwarzania płatności cyfrowych w Brazylii.

Same transakcje mają być bezpieczne. W celu ich autoryzowania należy podać numer PIN lub zeskanować odcisk palca.

Nowa funkcja będzie dostępna dla każdego użytkownika aplikacji WhatsApp w Brazylii w ciągu kilku tygodni.

fot. WhatsApp


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto