A A A

Plextor M8Se – wydajne dyski SSD w trzech wersjach

24 maja 2017, 07:00
Plextor zaprezentował nową serię wydajnych dysków SSD. Debiutujące nośniki są dostępne w wersji M.2 do laptopów, M.2 z radiatorem do komputerów stacjonarnych, a także w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express.
Plextor M8Se – wydajne dyski SSD w trzech wersjach

Dyski M8Se to seria nośników SSD wykorzystująca interfejs PCIe 3.0x4 oraz protokół NVMe. Pozwoliło to osiągnąć parametry zapisu i odczytu zdecydowanie wyższe, niż w przypadku tradycyjnych dysków SSD z interfejsem SATA - nawet do 2450 MB/s i 1000 MB/s podczas sekwencyjnego odczytu i zapisu. Parametry losowego odczytu i zapisu wynoszą odpowiednio 210000 IOPS i 175000 IOPS. Dyski wyposażono w pamięć TLC NAND dostarczoną przez firmę Toshiba. Za wydajność operacji, a także bezpieczeństwo i spójność danych odpowiadają sterownik układów scalonych, technologia poprawiania błędów kodu LDPC oraz PlexNitro - autorski system przyśpieszający zapis danych.

Dyski Plextor M8Se są oferowane w trzech wariantach, które różnią się między sobą możliwościami wykorzystania. Plextor M8SeG to dysk M.2 w formacie 2280 obudowany niebiesko-czarnym radiatorem, którego zadaniem jest odprowadzanie ciepła wytwarzającego się podczas przesyłania danych. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić najwyższą wydajność pracy nawet przy maksymalnym obciążeniu. Plextor M8SeGN to nośnik M.2 w formacie 2280 bez radiatora. Dzięki temu, możliwe jest jego wykorzystanie w smukłych ultrabookach.

Plextor M8SeY jest dyskiem SSD zamkniętym w obudowie w formacie HHHL, kompatybilnym ze slotem PCI-express. Pozwoli to wykorzystać nowoczesny i szybki dysk w starszych płytach głównych, które nie dysponują złączem M.2. Dodatkowo, Plextor M8SeY został wyposażony w radiator odpowiedzialny za odprowadzanie ciepła, a przy tym nadający urządzeniu unikalny wygląd. W obudowie znajdują się również diody LED, które w efektowny sposób sygnalizują pracę dysku.

Nośniki M8Se są dostępne w wariantach 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Sugerowane ceny detaliczne dla modelu M8SeG wynoszą odpowiednio 418 zł, 634 zł, 1147 zł oraz 1964 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto