A A A

Płyta główna ASUS Z170 Pro Gaming/Aura

17 sierpnia 2016, 12:00
ASUS prezentuje Z170 Pro Gaming/Aura, pierwszą płytę główną dostosowaną do montowania wydruków 3D, z oczekującym na patent schematem mocowania oraz oświetleniem Aura RGB.
Płyta główna ASUS Z170 Pro Gaming/Aura

Z170 Pro Gaming/Aura jest wypełniona po brzegi autorskimi rozwiązaniami, pozwalającymi na optymalizację sprzętu dla jak najlepszych doświadczeń podczas gry. Wykorzystuje rozmaite technologie overclockingu, które pozwalają zwiększyć wydajność sprzętu. Płytę wyróżnia doskonały dźwięk podczas gry zapewniony przez SupremeFX i Sonic Radar II, a także bezkonkurencyjna jakość i szybkość sieci, zagwarantowane przez technologie Gigabit Ethernet, LANGuard, GameFirst IV i RAMCache. Nowa płyta główna chroni samą siebie i graczy za sprawą komponentów Gamer's Guardian, wielu inteligentnych rozwiązań DIY i całkiem nowego, wzmocnionego portu SafeSlot PCIe.

Oparte na chipsecie Intel Z170 rozwiązania, właściwe wyłącznie produktom ASUS, wykorzystują technologie automatycznego dostrajania 5-Way Optimization dla natychmiastowego przyśpieszenia, T-Topology drugiej generacji dla podkręcania pamięci DDR4 na nowym poziomie, a także Pro Clock, umożliwiającą mocne podkręcanie taktowania wartości bazowej zegara.

Ponadto Z170 Pro Gaming/Aura jest pierwszą na świecie płytą główną z możliwością montażu części wydrukowanych na drukarkach 3D oraz z oczekującym na patent schematem mocowania. Płyta reprezentuje niedawno wprowadzony na rynek Make It Your Own 3D Printing Project, zademonstrowany przez ASUS przy użyciu zmodyfikowanych płyt głównych X99 oraz projektów koncepcyjnych podczas Computex 2016. Oczekująca na nadanie patentu możliwość montażu daje użytkownikowi swobodę łatwej instalacji własnych, wydrukowanych na drukarkach 3D części w rejonie M.2, a także rozszerzenia obszaru audio korzystając z dołączonych do zestawu śrub M.2. Hobbyści mogą ściągnąć, projektować i drukować spersonalizowane tabliczki z imionami, a potem bez wysiłku zamontować je na konstrukcjach Z170 Pro Gaming/Aura. Entuzjaści i modderzy będą mogli zaprojektować własne pancerze ochronne lub rozwiązania umożliwiające zarządzanie kablami, wykorzystując do tego dedykowane mocowania wydruków 3D. ASUS zamierza opublikować różnorodne pliki źródłowe 3D, takie jak edytowalne tabliczki z imionami lub rozwiązania umożliwiające zarządzanie kablami, co ułatwi użytkownikom dostosowanie estetyki konstrukcji do swojego gustu. Pomoże też w tym system Aura RGB, technologia podświetlenia LED opracowana przez firmę ASUS.

ASUS Z170 Pro Gaming/Aura będzie dostępna w sierpniu w orientacyjnej cenie 605,00 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto